W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubelski Rower Miejski

System uruchomiono we wrześniu 2014 roku. Od tego czasu został on dwukrotnie rozbudowany i zyskał sobie liczną rzeszę wiernych użytkowników. Stacje rozlokowano w najważniejszych punktach miasta w ten sposób, by umożliwić swobodną komunikację nie tylko na terenie samego Śródmieścia, ale również dojazdy do pracy, szkoły i na uczelnię z bardziej oddalonych dzielnic. Obecnie cykliści mają do dyspozycji 700 rowerów na 127 stacjach dostępnych 24h na dobę.

Lublin to miasto ludzi aktywnych i energicznych, zatem nie dziwi, że system wypożyczania rowerów cieszy się ogromną i wciąż rosnąca popularnością.

W roku 2019 roku rowery w systemie były wypożyczane aż 658,7 tysiące razy. W systemie zarejestrowało się po raz pierwszy ponad 16,8 tysięcy użytkowników, łącznie jest ich już ponad 112,2 tysięcy.

Od początku działania systemu w Lublinie, czyli od września 2014 roku do listopada 2019 roku rowery były wypożyczane 3 miliony razy. Zsumowany czas przejazdów wynosi ponad 100 lat i 4 miesiące.

Lubelski Rower Miejski to jeden z najbardziej rozwiniętych systemów rowerowych w Polsce. 

Zachęcamy i Państwa do zaangażowania się w użytkowanie i rozbudowę sieci LRM.

Więcej informacji na stronie: lubelskirower.pl

Nasze projekty