W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Transport lotniczy

Międzynarodowe lotnisko w Lublinie to wizytówka miasta. Pomimo tego, że to młody port lotniczy (otwarty na koniec 2012r.),  zaufało mu już wielu przewoźników. Kierunki obecnych destynacji lotniczych prezentują się następująco:

Mapa połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin

W 2018 roku port obsłużył 5 280 lotów i 455 180 pasażerów. Od początku istnienia portu liczba operacji lotniczych wyniosła ponad 23 000, zaś liczba obsłużonych pasażerów niemal 2 mln. Jego popularność wynika zapewne z dogodnego położenia. Lotnisko wybudowano bowiem na obrzeżach Lublina, więc od centrum miasta dzieli go zaledwie 10 km. Sąsiedztwo trasy ekspresowej S17 oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin, jak również Regionalnego Parku Przemysłowego w Świdniku również nie pozostają dla pasażerów bez znaczenia.

Statystyki Portu Lotniczego Lublin są zaprezentowane poniżej:

Wykres przedstawiający liczbę obsłużonych pasażerów przez Lublin Airport

Źródło: Port Lotniczy Lublin, https://www.airport.lublin.pl/lotnisko/statystyki.html

Wykres operacji lotniczych w Lublin Airport w podziale na lata

Źródło: Port Lotniczy Lublin, https://www.airport.lublin.pl/lotnisko/statystyki.html

Nasze projekty