W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Transport lotniczy

Międzynarodowe lotnisko w Lublinie to wizytówka miasta. Pomimo tego, że to młody port lotniczy (otwarty na koniec 2012r.),  zaufało mu już wielu przewoźników. Kierunki obecnych destynacji lotniczych prezentują się następująco:

Mapa połączeń lotniczych Portu Lotniczego Lublin

W 2019 roku port obsłużył 4389 lotów i 357366 pasażerów. Od początku istnienia portu liczba operacji lotniczych wyniosła ponad 23 000, zaś liczba obsłużonych pasażerów niemal 2 mln. Jego popularność wynika zapewne z dogodnego położenia. Lotnisko wybudowano bowiem na obrzeżach Lublina, więc od centrum miasta dzieli go zaledwie 10 km. Sąsiedztwo trasy ekspresowej S17 oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin, jak również Regionalnego Parku Przemysłowego w Świdniku również nie pozostają dla pasażerów bez znaczenia.

Statystyki Portu Lotniczego Lublin są zaprezentowane poniżej:

Wykres z ruchem pasażerskim Portu Lotniczego Lublin w latach 2012-2020

Źródło: Port Lotniczy Lublin, pełne statystyki dostępne są na stronie: Przejdź do strony ze statystykami

Wykres z operacjami lotniczymi Portu Lotniczego Lublin w latach 2012-2020

Źródło: Port Lotniczy Lublin, pełne statystyki dostępne są na stronie: Przejdź do strony ze statystykami

Nasze projekty