W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Infrastruktura

Lubelskie uczelnie zapewniają swoim studentom nie tylko wykwalifikowaną kadrę, ale co warto podkreślić, również doskonałą infrastrukturę badawczo-naukową, bogato wyposażoną w nowoczesny sprzęt i narzędzia edukacyjne, dostosowane do specyfiki prowadzonych kierunków studiów oraz trybu studiowania. Zajęcia realizowane są w nowo powstałych lub wyremontowanych pomieszczeniach, w oparciu o technologie XXI wieku i przy wykorzystaniu współczesnych metod nauczania, co przyczynia się do wzrostu liczby wysoko wykwalifikowanych specjalistów tworzących kadry nowoczesnej gospodarki. Laboratoria badawcze, wyposażone w najnowszej generacji, często unikalną aparaturę naukową, dostosowaną do najświeższych osiągnięć nauki i techniki, sprzyjają podejmowaniu innowacyjnych badań, których wyniki zostają opatentowane i skomercjalizowane, zdobywając po drodze rozgłos oraz wiele prestiżowych nagród tak w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Przy tak profesjonalnie przygotowanej infrastrukturze, nie tylko nauka staje się bardziej efektywna. Dzięki podjętym inicjatywom związanym z unowocześnieniem bazy aparaturowej oraz usprawnieniem transferu wiedzy do gospodarki, wzrasta poziom jej konkurencyjności oraz zainteresowanie inwestorów możliwościami wykorzystania potencjału lubelskiego środowiska akademickiego.

        

Nasze projekty