Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij


Logo Akademickiego Radia Centrum

Ten kalendarz powstaje we współpracy z Akademickim Radiem Centrum

 

Dodaj wydarzenie

Drukuj stronę do PDF Nowe technologie dla dziewczyn - program stypendialny

Data rozpoczęcia 2017-04-25
Data zakończenia 2017-06-30
Miejsce Cała Polska
Organizator Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy
Kontakt kontakt@stypendiadladziewczyn.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie studenckie

Nowe technologie dla dziewczyn – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego trzecia edycja. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zapraszają tegoroczne maturzystki i studentki studiów inżynierskich i magisterskich do udziału w unikatowym programie wsparcia i rozwoju.

Aplikować  można przez stronę www.stypendiadladziewczyn.pl  do 30 czerwca 2017 roku.

Stypendystki otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Wykorzystanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.

Branża informatyczna w Polsce i na świecie od lat charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet – od kilku do kilkunastu procent. Od początku programu stypendialnego zaobserwowano wzrost zainteresowania kierunkami informatycznymi wśród kobiet – studiuje ich w obecnym roku akademickim o 678 więcej niż w 2014 roku. W przypadku kobiet odnotowujemy więc zaczątek nowej, pozytywnej tendencji.

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)