W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Program Lublin Akademicki

Masz pomysł jak wpłynąć na rozwój akademickiego Lublina? Chciałbyś/Chciałabyś zdobyć dodatkowe środki na realizację swojego przedsięwzięcia? Weź udział w Konkursie „Lublin Akademicki”, którego celem jest wspieranie potencjału akademickiego miasta i pokaż, jak ważna jest realizacja Twojego pomysłu!

Reprezentujesz uczelnię, wydział, instytut, koło naukowe, a może organizację pozarządową? Jeśli masz w planach realizację szeroko rozumianych inicjatyw na rzecz rozwoju akademickiego Lublina, przedstaw swój pomysł w Konkursie!

Program „Lublin Akademicki” wprowadzony został w 2021 r. i ma charakter cykliczny. Nabór wniosków do Konkursu trwa od 1 do 31 października roku poprzedzającego realizację inicjatyw. Wartość przyznanych środków finansowych w ramach Konkursu może wynieść 20 000,00 zł, 10 000,00 zł, 5 000,00 zł lub 2 000,00 zł (podane kwoty są kwotami brutto). Sam zdecyduj, o jaką wysokość środków aplikujesz

W Konkursie zgłosić możesz inicjatywy realizowane na terenie Lublina, w tym konferencje, konkursy akademickie, studenckie i doktoranckie projekty badawcze i naukowe, festiwale, warsztaty i turnieje o charakterze naukowym, tematyczne oprowadzanie po Lublinie dla nowo przybyłych do Lublina studentów i naukowców w języku angielskim i polskim, kursy języka polskiego dla zagranicznych studentów, pracowników uczelni i absolwentów lubelskich uczelni, jak również imprezy integrujące studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Program Lublin Akademicki jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin. Celem Programu jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku akademickiego oraz naukowemu, a także promocja osiągnięć wybitnych studentów oraz doktorantów, jak również wspieranie ich w realizacji akademickich inicjatyw kulturalnych i naukowych.
Regulamin Konkursu oraz więcej informacji na temat realizowanych projektów w ramach Programu dostępne są na stronie student.lublin.eu.

Osoba do kontaktu w sprawie pytań związanych z Programem:
Katarzyna Bujan
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości
Urząd Miasta Lublin
tel.: +48 81 466 25 15
e-mail:

Nasze projekty