W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelska Dzielnica Kreatywna

Analiza sytuacji wyjściowej

Projekt „Lubelska Dzielnica Kreatywna” ma na celu pobudzenie gospodarcze Śródmieścia, a w szczególności rejonów ul. Lubartowskiej, Niecałej, Staszica i Świętoduskiej. Obszary te zmagają się z problemami społecznymi tj. bezrobocie, ubóstwo, przestępczość i problemami gospodarczymi tj. pogarszająca się kondycja finansowa przedsiębiorców, czy pustoszejące lokale użytkowe.

Określenie celów                                                                                                                             

Koncepcja rewitalizacji zakłada wsparcie działalności rzemieślniczej, promocję ul. Lubartowskiej i jej okolic jako miejsca, gdzie można skorzystać z tego typu usług, wsparcie kreatywności przedsiębiorców, którzy już funkcjonują na tym obszarze, przyciąganie do Śródmieścia przedsiębiorców kreatywnych i tworzenie dla nich tzw. brudnych pracowni. Projekt będzie realizowany do 2021 r.

Grupa docelowa

Przedsiębiorcy kreatywni i rzemieślnicy (zarówno już funkcjonujący w tym obszarze, jak i działający w innych częściach miasta bądź dopiero interesujący się otworzeniem działalności)

Mieszkańcy Lublina (w szczególności osoby zainteresowane oryginalnymi produktami i usługami, jak również poszukujące usług rzemieślniczych).

Nasze projekty