Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelska Dzielnica Kreatywna

Analiza sytuacji wyjściowej

Projekt „Lubelska Dzielnica Kreatywna” ma na celu pobudzenie gospodarcze Śródmieścia, a w szczególności rejonów ul. Lubartowskiej, Niecałej, Staszica i Świętoduskiej. Obszary te zmagają się z problemami społecznymi tj. bezrobocie, ubóstwo, przestępczość i problemami gospodarczymi tj. pogarszająca się kondycja finansowa przedsiębiorców, czy pustoszejące lokale użytkowe.

Określenie celów                                                                                                                             

Koncepcja rewitalizacji zakłada wsparcie działalności rzemieślniczej, promocję ul. Lubartowskiej i jej okolic jako miejsca, gdzie można skorzystać z tego typu usług, wsparcie kreatywności przedsiębiorców, którzy już funkcjonują na tym obszarze, przyciąganie do Śródmieścia przedsiębiorców kreatywnych i tworzenie dla nich tzw. brudnych pracowni. Projekt będzie realizowany do 2021 r.

Grupa docelowa

Przedsiębiorcy kreatywni i rzemieślnicy (zarówno już funkcjonujący w tym obszarze, jak i działający w innych częściach miasta bądź dopiero interesujący się otworzeniem działalności)

Mieszkańcy Lublina (w szczególności osoby zainteresowane oryginalnymi produktami i usługami, jak również poszukujące usług rzemieślniczych).

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty