W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Umiędzynarodowienie

Kiedy przedsiębiorca przejdzie kluczowy dla niego proces od założenia działalności do jej stabilizacji, pojawia się potrzeba dalszego rozwoju. Wiąże się to z koniecznością zdobywania informacji na temat potencjalnych zagranicznych rynków zbytu, czy też na temat pomocy w zakresie ekspansji. Internacjonalizacja jest dużym wyzwaniem dla wielu lokalnych przedsiębiorców. Z myślą o wszystkich tych firmach, które rozważają umiędzynarodowienie swojej działalności, oraz tych przedsiębiorcach, którzy już podjęli taką decyzję przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych instytucji, z którymi warto się skontaktować oraz inicjatyw, w które warto się zaangażować.

Informacje o misjach, targach i innych wydarzeniach oraz ofertach współpracy

Urząd Miasta pozyskuje informacje od organizatorów nt. misji gospodarczych, wyjazdów na targi, konferencji. Agregowane są także zapytania ofertowe dotyczące zainteresowanych firm zagranicznych, które chciałyby podjąć współpracę. Wszystkie te informacje publikowane są na stronie internetowej Urzędu.

Ponadto zainteresowane firmy lubelskie mają możliwość otrzymywania tych informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wiadomości przesyłane są nieregularnie, w zależności od pozyskanych informacji. W celu zgłoszenia zainteresowania otrzymywaniem informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej prosimy o wypełnienie ankiety:  http://tinyurl.com/internacjonalizacja

Organizacja przyjazdowych misji gospodarczych

W ramach projektu "Promocja gospodarcza Lublina" Urząd Miasta organizuje przyjazdowe misje gospodarcze. Dotychczas zorganizowane zostały 2 takie wydarzenia. W październiku 2014 roku w misji udział wzięli przedsiębiorcy z Włoch, a w lutym 2015 roku w Lublinie gościli przedstawiciele branży spożywczej z Izraela.

Relacja z misji przyjazdowej z Włoch

Relacja z misji przyjazdowej z Izraela

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty