W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczy Lublin

Projekt Przedsiębiorczy Lublin obejmuje wszystkie działania Urzędu Miasta na rzecz wspierania lubelskiego ekosystemu przedsiębiorczości. W jego ramach realizowane są zadania z zakresu wsparcia przedsiębiorców (konkurs „Kreatywne przemiany”, wymiany szyldów, szkolenia, pomoc w znalezieniu lokali użytkowych i uzyskaniu finansowania działalności), budowy postaw przedsiębiorczych (wykłady w szkołach, „Przedsiębiorcze dzieciaki”), a także wspierania rozwoju ekosystemów przedsiębiorczych i klastrów – tzw. lubelskich wyżyn (Lubelska Wyżyna IT, Klaster Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa), startupów (Creative Business Cup) oraz przemysłów kreatywnych (Dzielnica kreatywna).

Lublin bierze również udział w międzynarodowych projektach wsparcia przedsiębiorczości, takich jak CreArt, RCIA czy Creative Spirits, które polegają na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, przygotowaniu i realizacji miejskich strategii oraz podnoszeniu jakości i skuteczności narzędzi polityki Funduszy strukturalnych.

Elementem projektu jest też strona praca.lublin.eu, będąca miejscem, w którym można odnaleźć strony rekrutacyjne lubelskich firm z sektorów usług i przemysłu oraz instytucji, które wspomagają szukanie pracy albo same prowadzą nabory pracownicze.

Wejdź na stronę Przedsiębiorczy.Lublin.eu i dowiedz się więcej!

Nasze projekty