W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

200. certyfikat Salesforce w ramach „Force Academy”

200. certyfikat Salesforce w ramach „Force Academy”
09.12.201915:22

Britenet, jedna z największych polskich firm IT, już od 8 lat prowadzi autorski program szkoleniowy „Force Academy”. Dzięki niemu, studenci i absolwenci wyższych uczelni otrzymują możliwość rozpoczęcia swojej drogi zawodowej w branży IT. W ramach programu szkoleniowego, Britenet przygotowuje pracowników do pracy w technologii Salesforce. Dzięki „Force Academy” firma posiada dziś jeden z największych i najlepszych zespołów Salesforce w Polsce. Jeden z członków tego zespołu właśnie został posiadaczem 200-setnego certyfikatu Salesforce uzyskanego w Britenet. Działalność szkoleniowa Britenet przyczynia się nie tylko do rozwoju samego przedsiębiorstwa, ale także wzrostu kompetencji i zasobów ludzkich w całej branży.

Szkolenia w ramach „Force Academy” nie opierają się jedynie na nauce programowania i wykorzystania technologii. Britenet kształci pracowników także w zakresie wielu niezbędnych na rynku pracy kompetencji miękkich.

– Bardzo się cieszę widząc rozwój lubelskich firm, zarówno nowych, jak i tych, które jakiś czas temu zdecydowały się w Lublinie zlokalizować swój kolejny oddział. Sukcesy firmy Britenet, działającej
w naszym mieście już od 11 lat, dowodzą, że decyzja o wyborze Lublina była słuszna i że śmiało możemy konkurować z największymi ośrodkami w Polsce. Warto również podkreślić, że program „Force Academy” jest doskonałym przykładem skutecznego korzystania z ogromnego potencjału lubelskich uczelni i odpowiedzialnego sposobu budowania kadr w firmie, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju lubelskiego ekosystemu branży IT – mówi Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

– Uczymy programować i swobodnie poruszać się w procesie wytwarzania oprogramowania, ale także prezentować efekty swojej pracy. Szkolenie odbywa się naprzemiennie w języku polskim i angielskim. W proces kształcenia zaangażowany jest także dział sprzedaży, który symuluje zachowania klientów. Uczymy myślenia, a nie tylko wykonywania zadań. Wymagamy zaangażowania i dociekliwości – mówi odpowiedzialny za program „Force Academy” Michał Zieńkowski, Dyrektor Działu Technologii w firmie Britenet.

Czas trwania szkolenia to od 3 do 6 miesięcy, a koszt wyszkolenia jednej osoby to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każdy uczestnik „Force Academy” realizuje w trakcie kursu 3 odrębne projekty, dzięki którym dogłębnie poznaje możliwości technologii Salesforce. W trakcie kształcenia, szkolone osoby otrzymują pełne wynagrodzenie. Po kilku miesiącach nauki, początkujący programista zdobywa pierwszy certyfikat Salesforce i jest przekazywany pod opiekę mentora, pod którego skrzydłami rozpoczyna pracę w komercyjnym projekcie. „Force Academy” ukończyło już ponad 100 studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozpoczęli w ten sposób swoją drogę zawodową w IT. Obecnie w Britenet pracuje około 70 specjalistów Salesforce, z których każdy jest absolwentem „Force Academy”.

– Zależy nam na tym, żeby jakość specjalistów i usług świadczonych przez Britenet oraz całą polską branżę IT była bezkonkurencyjna. Dlatego inwestujemy w ludzi. Dobrze wykształcona kadra to gwarancja zaufania i długotrwałych relacji z klientami. Jednocześnie, dając programistom możliwość rozwoju w międzynarodowych projektach, zatrzymujemy ich migrację, co napędza lokalną gospodarkę i pozytywnie wpływa na postrzeganie naszego środowiska IT – mówi Michał Borny, Prezes Zarządu Britenet.

Salesforce jest wiodącym na świecie systemem klasy CRM, czyli rozwiązaniem do zarządzania relacjami z klientem. Jest to rozwiązanie chmurowe, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do systemu o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na świecie. Możliwości technologii są właściwie nieograniczone. Dopasowanie platformy do oczekiwań klienta wymaga zrozumienia jego potrzeb i stanowi przestrzeń do realizowania prac developerskich. Właśnie dlatego, tak ważne jest, aby pracujący z klientami programiści Salesforce mieli wysokie kompetencje komunikacyjne i umiejętność znajdowania najlepszych rozwiązań. Panujące w branży IT trendy wskazują na to, że właśnie rozwiązania chmurowe, które pozwalają budować systemy na bazie edytowalnych komponentów stanowią przyszłość na rynku.

O firmie:

Firma Britenet jest związana z Miastem Lublin od 11 lat. Na rynku działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 600 specjalistów. Eksperci Britenet skutecznie prowadzą swoich Klientów przez cały proces projektowy – od analizy, przez testy, development, implementację, aż po wsparcie i utrzymanie systemów. Projekty realizowane są w nowoczesnych centrach kompetencyjnych w Lublinie, Warszawie, Kielcach, Poznaniu i Białymstoku, a także w siedzibach Partnerów. W Lublinie znajdują się 2 oddziały Britenet, w których pracuje łącznie 250 osób. Ponadto to właśnie w stolicy województwa ulokowane są departamenty administracyjno-biurowe i kadrowe obsługujące biura w całej Polsce. Firma Britenet została czterokrotnie wybrana Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS (2015, 2016, 2017, 2018).

Nasze projekty