Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Convergys silnie rozwija się w Lublinie

02.02.201711:08

Obecny od 2014 r. w Lublinie Convergys Corporation, światowy lider w zarządzaniu relacjami z klientami, rozszerza swoją działalność. Firma, która dziś zatrudnia 120 osób planuje zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 60 osób, podnosi także poziom wynagrodzeń oferując wynagrodzenia na poziomie 5000 PLN. Biuro zlokalizowane w biurowcu przy ul. T. Szeligowskiego obsługuje w języku niemieckim i angielskim klientów jednego z wiodących europejskich dostawców telekomunikacyjnych.

Convergys Lublin od początku współpracuje z lubelskimi uniwersytetami. Firma jest partnerem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, a także współuczestniczy w programie nauczania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczelnie korzystają mając dostęp do atrakcyjnych ofert pracy dla swoich absolwentów, a firma pozyskując dobrze wykwalifikowane kadry. Firma organizuje także bezpłatne kursy języka niemieckiego dla osób bezrobotnych, w efekcie których dotychczas 10 osób znalazło zatrudnienie. Projekt będzie również kontynuowany w 2017 roku.

Sukces takich firm jak Convergys w Lublinie pokazuje, że nasze miasto jest doskonałą lokalizacją do ich rozwoju. Sektor nowoczesnych usług biznesowych jest jedną z priorytetowych branż strategii 2020. Cieszę się, że od początku swojej obecności na lubelskim rynku firma współpracuje z lubelskimi uczelniami, co przekłada się na obustronne korzyści – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dziś, w ramach sektora nowoczesnych usług w Lublinie działa ponad 70 firm. Niemal 50 to firmy związane z branżą IT. W 2016 r. lubelski rynek wzbogacił się o 9 kolejnych przedsiębiorstw. W 2015 r. sektor ten zatrudniał ponad 6,4 tys. pracowników, rok później jest ich już ponad 7,4 tys., co oznacza wzrost o 16 %. Firmom z branży BSS Lublin oferuje 42 nowoczesne budynki biurowe o łącznej powierzchni użytkowej ponad 147 tys. mkw a kolejne 140 tys. jest w budowie i przygotowaniu.

Lublin jest drugą, po Szczecinie, lokalizacją firmy Convergys w Polsce. Lubelski oddział obsługuje niemieckiego kontrahenta Telefonica Deutchland.

Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez tak krótki czas, zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników oraz lokalnej społeczności. Jest to wyraz oddania, entuzjazmu i pasji naszych pracowników. To ekscytujące, widzieć jak wiele osób dzięki pracy w Convergys rozpoczęło i rozwinęło swoją karierę, zaczynając jako specjalista, a następnie awansując w kierunku pozycji managerskich czy wspierających jak coach czy trener. Nasza kultura oparta na przyjaznych relacjach i wspólnym dążeniu do celów i rozwoju sprawia, że wszystko jest możliwe - powiedział Paweł Puła, dyrektor lubelskiego oddziału.

Od stycznia 2017 r. Convergys wprowadza szereg zmian mających na celu wzmocnienie relacji z pracownikami. Jedną z najistotniejszych jest wprowadzenie nowego modelu wynagrodzeń, zgodnie z którym obecnie firma oferuje minimum 5000 PLN brutto dla niemieckojęzycznych pracowników.

W myśl wyznawanych wartości firma Convergys dokonała też istotnych zmian w programie rozwoju pracowników, oferując im wyjątkowy program poziomych ścieżek karier. Dzięki temu każdy z pracowników już od samego początku może zaplanować swoją własną ścieżkę kariery i przy wsparciu kadry managerskiej skutecznie realizować ten plan.

Dodatkowo Convergys wprowadziło dedykowany dla Lublina, niezwykle atrakcyjny program motywacyjny „Be the Best”. Jego celem jest wyróżnienie i docenienie każdego pracownika, zarówno tego, który już dostarcza wyjątkową wartość pracy, jak również tego aspirującego do bycia najlepszym. Program zawiera całą gamę ciekawych nagród, które mają zachęcić każdego pracownika do nieustającego doskonalenia swojej pracy.

 

***

 

O Convergys

Convergys oferuje kompleksową oraz profesjonalną obsługę klienta w 58 językach oraz w ponad 150 lokalizacjach na całym świecie. Działamy wspólnie z naszymi klientami, by polepszyć poziom lojalności ich użytkowników, zredukować koszty oraz wypracować zyski, dysponując szerokim wachlarzem usług i możliwości, wśród których znajdują się m.in. obsługa klienta, analityka, wsparcie techniczne, windykacja, agenci pracujący z domu oraz kompleksowa sprzedaż. Naszym celem jest spełnianie oczekiwań naszych klientów oraz ich użytkowników, dokładanie starań, by zapewnić naszym akcjonariuszom korzyści i wartości. Stwarzamy możliwości rozwoju dla naszych utalentowanych pracowników, którzy stanowią silną, 130-tysięczną grupę w 33 krajach na całym świecie. Odwiedź convergys.com, by dowiedzieć się o nas więcej.

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)