W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga edycja konkursu na inicjatywy akademickie

Druga edycja konkursu na inicjatywy akademickie
03.11.202111:10

Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu „Lublin Akademicki”, którego celem jest wspieranie potencjału akademickiego miasta. Swoje pomysły mogą składać uczelnie wyższe, instytuty badawcze i naukowe, a także organizacje pozarządowe. Kwota wsparcia to nawet 20 tys. zł.

– Pierwsza edycja miejskiego konkursu na wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, środowiska naukowego i lubelskich uczelni. Oznacza to, że zainicjowany przez Miasto program jest potrzebny, a środki które na niego przeznaczamy wspierają lubelskie środowisko akademickie w realizacji cennych projektów naukowych i kulturalnych. Celem tego programu jest także promocja osiągnięć wybitnych studentów, doktorantów oraz naukowców, a także zacieśnianie współpracy samorządu ze środowiskiem naukowym i akademickim – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W trwającym do 30 listopada naborze zgłaszać można inicjatywy, których realizacja zaplanowana jest w terminie od 15 lutego do 10 grudnia 2022 r. Wartość jednorazowo przyznanych środków finansowych może wynieść 20 tys. zł, 10 tys. zł, 5 tys. zł lub 2 tys. zł, w zależności od tego, do której kategorii autorzy zakwalifikują swój projekt. Inicjatywy akademickie, odbywające się na terenie Lublina, które mogą otrzymać wsparcie w ramach konkursu, to między innymi:

  • konferencje,
  • konkursy akademickie,
  • studenckie i doktoranckie projekty badawcze i naukowe,
  • festiwale, warsztaty i turnieje naukowe,
  • tematyczne oprowadzanie po Lublinie nowo przybyłych studentów i naukowców, w języku angielskim i polskim,
  • kursy języka polskiego dla zagranicznych studentów, pracowników uczelni i absolwentów lubelskich uczelni,
  • imprezy integrujące studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Pierwsza, pilotażowa edycja programu odbyła się pod nazwą „Program Wspierania Inicjatyw Akademickich”. Nabór trwał do 30 czerwca 2021. Spośród 32 projektów komisja konkursowa wyłoniła dziewięć, którym przyznała wsparcie zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej. Łączna wartość przyznanego wsparcia wyniosła ponad 51 tys zł.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie Konkursu oraz na stronie www.student.lublin.eu.

Nasze projekty