W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Język polski dla cudzoziemców

Język polski dla cudzoziemców
01.02.202114:05

Już 3 lutego rusza wspólne przedsięwzięcie Miasta Lublin przy współpracy z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS, które promować będzie naukę języka polskiego wśród cudzoziemców. W tym celu zostaną wykorzystane nagrania ze strony www.lui.lublin.eu. W każdą środę, materiały do nauki udostępniane będą m.in. w mediach społecznościowych, na kontach CJKP UMCS.

Internetowy kurs języka polskiego, dostępny za darmo na stronie www.lui.lublin.eu, jest odpowiedzią na ciągle rosnącą liczbę obcokrajowców przyjeżdżających do naszego miasta, a tym samym również na zwiększone zainteresowanie nauką języka polskiego. Kurs obejmuje 40 lekcji na poziomie B1, do których opracowane zostały materiały multimedialne prezentujące w bardzo przystępny sposób zawiłości polskiej gramatyki.

Miasto Lublin wraz z CJKP UMCS postanowiły udostępnić część materiałów multimedialnych w mediach społecznościowych na kontach CJKP UMCS (Facebook, YouTube, Instagram). Celem akcji jest przede wszystkim promocja nauki języka polskiego oraz udzielenie wsparcia merytorycznego zarówno cudzoziemcom, jak i nauczycielom, dla których będzie to wartościowa pomoc dydaktyczna. Akcja ma także na celu zachęcenie obcokrajowców do skorzystania z darmowego kursu online, po ukończeniu którego otrzymają oni dyplom znajomości języka polskiego na poziomie B1.

Internetowy kurs języka polskiego powstał w 2017 r., w ramach projektu: Lubelski Uniwersytet Inspiracji (finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin 2017). Został stworzony z myślą o cudzoziemcach mieszkających w Lublinie. Autorkami kursu są wykładowczynie Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS, które od ponad 40 lat zajmują się nauczaniem obcokrajowców. Prowadzą m.in. roczne kursy przygotowujące do podjęcia studiów w Polsce, kursy językowe dla studentów programu Erasmus, letnie szkoły języka i kultury polskiej oraz studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego jako obcego.

Nasze projekty