W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miasto uczy dzieci przedsiębiorczości

25.02.201913:56

Rusza I edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”. 350 dzieci z Lublina zostanie objęte  projektem realizowanym przez Miasto Lublin we współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Celem projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, które w przyszłości będą przydatne na rynku pracy i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej. Rekrutacja dla placówek oświatowych, firm, studentów, osób działających w sektorze kreatywnym potrwa od 25 lutego do 4 marca 2019 r.

Celem tego innowacyjnego w skali kraju projektu jest przekazanie uczniom klas 0-3 zbioru kompetencji mających zastosowanie w życiu, niezależnie od zawodu, statusu czy pełnionej funkcji, które składają się na szerokie pojęcie definicji przedsiębiorczości. Są to tak zwane kompetencje miękkie, do których należą m.in.: aktywność, zdolność do wcielania pomysłów w czyn, kreatywność  i gotowość do podejmowania ryzyka, zdolność do planowania i realizacji przedsięwzięć w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów z zachowaniem zasad etyki i odpowiedzialności, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, pasja, wytrwałość, pomaganie innym i wiele innych. Projekty, w których biorą udział uczniowie są przeprowadzane we współpracy z lubelskimi firmami oraz osobami działającymi w sektorze kreatywnym a jednocześnie wspierane wykwalifikowana kadrą uczelni wyższych.

W zeszłorocznym pilotażowym projekcie udział wzięło 350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 11 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach oraz spędzono prawie 40 godzin w halach produkcyjnych. Efektem pilotażowego projektu było ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, a przede wszystkim nieograniczony rozwój kreatywności lubelskich dzieci.

Do projektu mogą zgłaszać się szkoły, firmy, studenci oraz osoby działające w sektorze kreatywnym. Rekrutacja planowana jest na okres 25 luty – 4 marzec br. Więcej informacji na temat zasad rekrutacji, zakresu tematycznego, specyfiki projektu oraz terminów realizacji poszczególnych działań można znaleźć na stronie projektu: www.przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty