W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF O przyszłości lubelskiej logistyki i produkcji

15.04.201911:02

Za nami konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” organizowana przez Bluevine Consulting przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin. Czy Lublin w najbliższej przyszłości stanie się głównym centrum logistyczno-produkcyjnym wschodniej granicy Unii Europejskiej?

Rozwojowi sektora logistycznego i produkcyjnego w Lublinie sprzyja rola miasta jako głównego ośrodka gospodarczego regionu, a także jego położenie u bram chłonnych rynków wschodnich. Dużą rolę odgrywa dogodna infrastruktura drogowa, obecność Portu Lotniczego Lublin, a także kapitał ludzki – absolwenci lubelskich szkół technicznych i uczelni wyższych.

Podczas konferencji „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” uczestnicy starali się ocenić, czy taki potencjał wystarczy do prężnego rozwoju omawianych sektorów. W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele firm zarządzających i wynajmujących powierzchnie magazynowo-produkcyjne w Lublinie, a także reprezentanci władz miasta. Zgodnie stwierdzono, że do najważniejszych zadań stojących przed przedsiębiorcami i samorządowcami jest dzielenie się dobrymi praktykami, utrzymywanie pozytywnej relacji między miastem a biznesem, a także elastyczność i umiejętność dostosowania się do nowej rzeczywistości wynikającej ze zmian technologicznych, które czekają w najbliższej przyszłości sektor logistyczny i produkcyjny.

Dotychczas miasto poszczycić się może 7 nowoczesnymi parkami magazynowymi (Centrum Logistyczne Mełgiewska, GOODMAN Lublin Logistic Centre, Lubelskie Centrum Logistyczne GO EAST, Centrum Logistyczne Vetterów, MLP Lublin, PANATTONI Park Lublin, RABEN Logistics Polska) oraz kolejnymi 6 powierzchniami magazynowymi w budowie. - W najbliższych latach przewiduje się powstanie obiektów typu SBU, oferujących moduły rozpoczynające się już od 800 mkw. – zapewnił Jakub Kurek, Associate Director, Cresa Polska.

Od kilku lat w Lublinie podaż nowoczesnych powierzchni magazynowo — produkcyjnych dynamicznie wzrasta. Lublin pod tym względem staje się niekwestionowanym liderem we wschodniej części Polski. Efektem tego jest coraz większe zainteresowanie naszym regionem ze strony międzynarodowych koncernów produkcyjnych – podsumował Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasto Lublin.

Konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” to cykliczne wydarzenie goszczące w regionach o największym potencjale inwestycyjnym w branży logistycznej i produkcyjnej.

Nasze projekty