W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Predica wkracza na lubelski rynek

30.11.201814:36

Polska firma Predica, specjalizująca się w technologiach Microsoft planuje zatrudnić ponad 40 osób w swoim lubelskim oddziale. Predica jest obecna na trzech kontynentach współpracując z dużymi międzynarodowymi firmami m.in. Qatargas, Maersk i Emaar Properties.

Organizacja nastawiona jest na globalną ekspansję, czego dowodem jest otwarcie czterech nowych oddziałów, w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie, w ciągu ostatniego 1,5 roku. Obecnie firma planuje zwiększyć swoją obecność również w Polsce. Predica obecnie poszukuje pracowników do nowo otwartego biura w Lublinie, oferując konkurencyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju w dziedzinie najnowszych technologii oraz pracę w międzynarodowym środowisku we współpracy z ekspertami z branży.

- Dzięki temu, że nieustannie i szybko się rozwijamy, możemy dostarczyć naszym pracownikom wiele możliwości rozwoju kariery. Obecnie prowadzimy rekrutacje na ponad 20 stanowisk, na które planujemy zatrudnić ponad 40 osób. Ze względu na nasz globalny charakter i współpracę w międzynarodowym środowisku, rekrutacje otwarte są na całym świecie i dla wszystkich naszych lokalizacji. Liczymy jednak na to, że znajdziemy potrzebnych specjalistów na rodzimym rynku pracy, w szczególności właśnie w Lublinie, z którym planujemy współpracować w dłuższej perspektywie. - mówi Ilona Kasiak, Head of Recruitment Predica

Predica wybrała Lublin ze względu na bliską współpracę środowiska akademickiego z firmami. Wysoko ceni współdziałanie z uczelniami i ma już doświadczenie w przenoszeniu rozwiązań ze świata akademickiego do świata biznesu. Jednym z takich przedsięwzięć jest Nofo – nowoczesny domofon sterowany aplikacją na smartfona – zaprojektowany w ramach Predica Challenge, zorganizowanego specjalnie dla studentów. Dzisiaj ten projekt jest rozwijany w celu masowej produkcji we współpracy z firmą Gerda.

- Lublin posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach IT, a lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm w Polsce. Dziś na 5 wydziałach informatycznych lubelskich uczelni kształci się niemal 5,5 tys. studentów, a ich mury opuszcza rocznie ponad 900 absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Jestem więc pewien, że proces rekrutacji będzie szybki i sprawny. Zawsze mnie cieszą słowa uznania dla ogromnego tempa rozwoju miasta od firm, które wybierają Lublin do rozpoczęcia swojej działalności - podsumowuje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nasze projekty