Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Prezentacja prac projektowych „Ogrody na dachach”

16.02.201710:36

Przeprowadzone w 2016 roku programowe warsztaty „Ogrody na dachach” zwieńczone zostały prezentowaną wystawą. Studenci III i IV roku Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod kierunkiem architekta krajobrazu Wojciecha Januszczyka opracowali autorskie wizje zagospodarowania obiektów z zastosowaniem technologii tzw. „dachów zielonych”.

W tym roku w ramach programowych zajęć wybrali kubatury, znajdujące się w obszarze Modelowej Rewitalizacji Lublina, w celu ukazania możliwości zastosowania technologii zwiększających powierzchnie czynne biologicznie w obszarach mocno zurbanizowanych.

Warsztaty nie obejmowały jedynie opracowania graficznego prezentowanych prac. Poprzedzone zostały analizą dostępnych materiałów i wizjami terenowymi. W pierwszej kolejności wykonana została inwentaryzacja obiektów w terenie. Następnym krokiem były studia nad dostępnymi obecnie na rynku technologiami „zielonych dachów”, które pozwolił wybrać najkorzystniejsze rozwiązania do wybranych przez zespół realizacji. Studenci wykonali również prezentacje multimedialne i przedstawili w nich rozwiązania wykorzystywane obecnie przy budowie „zielonych dachów” na świecie.

Kolejne etapy prac to opracowanie w programach graficznych modeli budynków i konstrukcji z uwzględnieniem otaczającej przestrzeni. Zwieńczeniem pracy było stworzenie spójnej koncepcji.

W ramach warsztatów zrealizowano 4 projekty przedstawiające „zielone dachy” na:

  • terenie podwórka lubartowska 6/10,
  • targu przy ulicy Ruskiej,
  • przystanku przy Alei Tysiąclecia,
  • budynkach przy ulicy Lubartowskiej.

Prace są autorską wizji zespołu projektowego i mają charakter podglądowy. Osoba do kontaktu: Instytut Architektury Krajobrazu KUL - Wojciech Januszczyk, tel. 509 566 058, wjanusz@kul.lublin.pl

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)