W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozpoczyna się akcja NBP „Lato z bankiem centralnym”

Rozpoczyna się akcja NBP „Lato z bankiem centralnym”
30.06.202113:32

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia online „Orzeł – znak Polaków. Historia na monetach”. Zajęcia prowadzone będą od 1 lipca do 30 sierpnia 2021 r. w ramach akcji „Lato z bankiem centralnym”, którą już po raz siedemnasty organizuje lubelski oddział okręgowy. Do współpracy zaproszone są placówki z województwa lubelskiego, organizujące letnie akcje dla dzieci.

Na polskich monetach zapisała się historia naszego kraju. Podczas spotkań online uczestnicy dowiedzą się m.in., jak na przestrzeni lat zmieniał się wizerunek orła na polskich monetach, poznają nazwy i wizerunki historycznych monet: denara, grosza, dukata, talara, tynfa, półkopka, złotego i innych. Ponadto zwiedzą wirtualnie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie.

Instytucjom, które prowadzą stacjonarnie letnie akcje dla dzieci i młodzieży i wezmą udział w akcji, przekazane zostaną scenariusze dodatkowych zajęć oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne z grami planszowymi oraz komiksami „Na tropach złotego”.
Projekt jest realizowany we współpracy merytorycznej z lubelskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Z uczestnikami zajęć wiedzą podzielą się również lubelscy numizmatycy.

Zajęcia odbywają się wyłącznie online za pomocą programu „Skype dla firm” z wykorzystaniem przeglądarki internetowej, bez konieczności posiadania pełnej aplikacji. Trwają 30 minut. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie e-mailowe lub telefoniczne.

Kontakt:

Ewa Waszkiewicz: , tel. 601326433
Marek Momot: , tel. 605162662

 

Nasze projekty