W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wysłuchania publiczne w sprawie założeń Strategii Lublin 2030

Wysłuchania publiczne w sprawie założeń Strategii Lublin 2030
07.12.202113:13

9, 10 i 11 grudnia odbędą się wysłuchania publiczne, które stanowią kolejny etap trwających konsultacji społecznych projektu Strategii Lublin 2030. Wszystkie osoby zainteresowane tematem planowania przyszłości Lublina mają możliwość zaprezentowania swojego stanowiska wobec treści dokumentu. Wystąpienia odbędą się na platformie komunikacyjnej i wymagają wcześniejszej rejestracji.

Każdy głos wyrażony podczas wysłuchania publicznego jest dla nas ważny i stanowi cenną informację zwrotną od mieszkańców, którzy są naszymi partnerami w tworzeniu założeń Strategii Lublin 2030. Zapraszam do udziału w wysłuchaniu zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawicieli instytucji, organizacji i podmiotów gospodarczych. Szerokie spektrum doświadczeń oraz wiedzy uczestników procesu konsultacji społecznych Strategii Lublin 2030 pozwoli na zbudowanie kompleksowej odpowiedzi na pytanie o kształt przyszłości naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wysłuchania odbędą się w formule online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Transmisja prowadzona będzie na portalach YouTube i Facebook (wraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy), gdzie będzie można uczestniczyć w dyskusji dotyczącej wydarzenia. Link do transmisji online opublikowany zostanie w dniu wydarzenia na stronie www.2030.lublin.eu. Każdego dnia omawiany będzie inny blok tematyczny nawiązujący do obszarów rozwojowych Strategii Lublin 2030. Szczegóły znajdują się w załączonym harmonogramie.

Formularz rejestracyjny dla osób, które chcą zabrać głos podczas wysłuchania publicznego znajduje się na stronie lublin.eu. Mówcy powinni wybrać w formularzu zgłoszeniowym preferowany blok tematyczny, którego dotyczy ich wystąpienie.

Wystąpienie mówcy nie może trwać dłużej niż 5 minut, a kolejność osób prezentujących będzie losowana. Uczestnicy wysłuchania nie dyskutują między sobą. Łączny czas przeznaczony na wyrażanie opinii planowany jest na minimum trzy godziny, ale ostateczna długość będzie znana po zakończeniu rejestracji mówców.

Osoby, które nie mogą wystąpić podczas wysłuchania korzystając z własnego sprzętu komputerowego, proszone są o zaznaczenie w formularzu potrzeby skorzystania z punktu mobilnego. Z myślą o tych osobach udostępniony będzie sprzęt komputerowy, kamera, mikrofon oraz podłączenie do sieci internetowej.

Wysłuchanie publiczne jest jedną z metod prowadzenia konsultacji publicznych dotyczących ważnych rozstrzygnięć w sferze polityk publicznych. W trakcie wysłuchania instytucje i osoby zainteresowane przedmiotem konsultacji wygłaszają swoje stanowiska. Istotą wysłuchania jest dopuszczenie do wyrażenia swojej opinii wszystkich, którzy uznają, że mają do przekazania istotne argumenty w danej sprawie.

Pliki do pobrania

Nasze projekty