W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Poniżej znajdują się informacje o dostepności architektonicznej poszczególnych lokalizacji Urzędu Miasta Lublin.

Informacje o dostępności tłumacza migowego oraz wstępu do budynków z psem asystującym znajdują się na dole strony.

ul. Elsnera - Centrum Kompetencji Cyfrowych nr 3 (IT) na parterze

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Główne wejście do budynku znajduje się od ulicy Górskiej. Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość wejścia od strony parkingu szkolnego od ulicy Lawinowej.

Opis dostępności korytarzy, schodów, wind i toalet w budynku

Główne wejście prowadzi na parter budynku. W budynku jest winda. Brak toalety dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami.

Opis dostosowań w budynku (np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych)

Budynek nie posiada pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych oraz oznaczeń w alfabecie Braille’a.

Informacje o miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami

Przy Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II znajduje się parking od ulicy Lawinowej. Miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami nie jest wyznaczone na parkingu szkolnym.

Tłumacz języka migowego

Z pomocy tłumacza języka migowego można skorzystać na trzy sposoby:

  1. poprzez połączenie online ze strony Urzędu Miasta Lublin z tłumaczem języka migowego (usługa jest dostępna w godzinach pracy Urzędu Miasta Lublin) lub w trakcie wizyty w Urzędzie Miasta Lublin w Punkcie Informacyjnym Biura Obsługi Mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 (połaczenie z tłumaczem języka migowego następuje z urzadzenia przenośnego - tabletu).
  2. osobiście (tłumacz w Ośrodku Informacji Osób Niepełnosprawnych), umówić można się pod adresem tlumaczpjm@lublin.eu lub osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców ul. Wieniawska 14 w Punkcie Informacyjnym w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
  3. on line,- za pośrednictwem Skype: gdudek.um.lublin

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba z niepełnosprawnością wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościąj z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.