W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Integracja dziennika UONET+ z usługą Office 365

Integracja dziennika UONET+ z usługą Office 365
27.03.202015:23

Informujemy, że od dwóch tygodni trwają prace przy udziale firmy Microsoft i Vulcan nad uruchomieniem integracji dziennika UONET+ z usługą Office 365 w celu udostępnienia szkołom narzędzia do nauki zdalnej.
Office 365 dla Edukacji – plan Office 365 A1 to bezpłatne i sprawdzone rozwiązanie do zdalnego nauczania, które umożliwia m.in. zorganizowanie zdalnej pracy klasy i szkoły. Integracja dziennika VULCAN z Office 365 dla Edukacji umożliwia skorzystanie z danych na temat szkoły i jej uczniów, przechowywanych w dzienniku UONET+ i automatyczne założenie kont dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. W przyszłości konta nowych uczniów i nauczycieli będą synchronizowane na bieżąco.
W piątek 27 marca 2020 roku uruchomiliśmy synchronizację dwóch lubelskich, pilotażowych szkół.
Dalsze działania są uzależnione od wyników tego pilotażu. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie od poniedziałku rozpoczniemy synchronizacje kolejnych szkół, jeśli nie, to przedstawimy Państwu alternatywny scenariusz postępowania w celu uruchomienia usługi Office 365 dla jednostki oświatowej ze wsparciem firmy Microsoft.