W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Opłaty Vulcan

Blokowanie wydawania posiłku - Q&A

1. Umowa została zakończona, a dziecko jednak skorzysta z karty i podejdzie do czytnika stołówkowego po odbiór posiłku to czy zakończenie umowy spowoduje, że czytnik stołówkowy wyświetli komunikat o braku aktualnej umowy i nie pozwoli na wydanie posiłku?

Odbiór posiłku jest możliwy tylko i wyłącznie gdy uczeń posiada aktywną kartę, aktywną umowę oraz ma zadeklarowany określony posiłek. Zakończenie umowy jest jednoznaczne z brakiem deklaracji na posiłki, w sytuacji gdy uczeń będzie miał nadal aktywną kartę nie będzie mógł odebrać żadnego posiłku, czytnik pokaże mu informacje o braku posiłków do wydania z uwagi na brak deklaracji.

2. Rodzice dziecka uporczywie uchylają się od opłat, dziecko posiada kartę -  można zablokować wydawanie posiłków? Czy jedynie przez wykasowanie numeru karty? 

Nie ma możliwości blokowania wydawania posiłków z uwagi na brak uregulowanych płatności. Zgodnie z zmianą założeń, o które Państwa wnioskowali blokady automatyczne oraz ręczne z tytułu niedopłat zostały usunięte z systemu. W celu uniemożliwienia wydawania posiłków wskazanemu dziecku można zastosować 2 formy:

  • Wprowadzić zmiany w umowie dotyczącej wyżywienia np. skrócić/zakończyć deklaracje na wyżywienie
  • Dezaktywować kartę w Uonet+, jednak tutaj należy mieć na uwadze, że obecności na posiłkach nadal będzie można wstawiać ręcznie, dodatkowo należy mieć na uwadze wypełnianie obecności/nieobecności płatnych „P” przy użyciu seryjnego oznaczania z poziomu dnia lub miesiąca.

Formę, blokowania powinna być uzależniona od tego co chcemy osiągnąć: czy zabronić całkowicie spożywania posiłków i rodzic nie będzie dalej obciążany opłatami czy zależy nam na kontynuowaniu umowy i obciążania rodzica/opiekuna płatnościami za wyżywienie, a dziecku wydawać posiłek w sposób kontrolowany czyli bez użycia karty, przy ręcznym oznaczaniu przez Pracownika.