W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Microsoft Translator

Microsoft Translator dla edukacji

Usługa Microsoft Teams umożliwia rodzicom i nauczycielom zdalną komunikację. Jeśli jednak nie mówią wspólnym językiem, komunikacja może być trudna. Usługa Microsoft Translator umożliwia rodzicom i nauczycielom komunikowanie się osobiście lub wirtualnie w preferowanych językach.

Microsoft Translator tłumaczy konwersacje na żywo, umożliwiając osobom interakcję jeden na jednego lub grupową. Funkcja Konwersacji z wieloma urządzeniami Tłumacza umożliwia rozmawianie z nauczycielami i pracownikami szkoły, gdy występują bariery komunikacyjne. Funkcję konwersacji można użyć do spotkania one-on-one z nauczycielami i pracownikami szkoły, jak i do spotkań z rodzicami.

Microsoft Translator umożliwia nauczycielom dzwonienie do rodziców tłumaczenie treści.  Z kolei rodzice mogą rozmawiać lub pisać w preferowanym języku. Wielu rodziców może dołączyć do konferencji, a każdy może komunikować się w swoim własnym języku.

Poniżej znajdują się instrukcje dotyczące konfigurowania przetłumaczonej konferencji rodzic-nauczyciel i dołączania do niej z komputera lub urządzenia mobilnego. Wszystko będzie działać tak samo dla wszystkich ludzi, niezależnie od tego, której metody używają; na przykład jest dobrze, jeśli nauczyciel dołącza na komputerze, a rodzice dołączają do nich na urządzeniu przenośnym.

Kliknij to łącze, aby przejść krok po kroku samouczek wideo niniejszej instrukcji.  Drugi film instruktażowy zawiera prezentację pojedynczej wielojęzycznej konwersacji z udziałem trzech użytkowników, z których każdy użytkownik rozmawia w innym języku.

Linki do instrukcji: