W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dopłaty do zmiany sposobu ogrzewania

Dopłaty do zmiany sposobu ogrzewania
06.02.202312:16

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. proponuje dopłaty do zmiany sposobu ogrzewania na bardziej efektywne poprzez np.:

  • przyłączenie się do ciepła systemowego,
  • montaż pompy ciepła,
  • montaż nowoczesnego kotła gazowego.

Program Bezzwrotnych Dofinansowań LPEC S.A. jest skierowany do właścicieli budynków, którzy planują zmianę dotychczasowego źródła ogrzewania na bardziej efektywne. Dopłaty są niezależne od wszystkich pozostałych programów dofinansowań na wymianę urządzeń grzewczych, co oznacza, że mogą z nich skorzystać właściciele nieruchomości, którzy planują aplikować o środki np. z Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) lub z Programu Czyste Powietrze. Dofinansowanie dotyczy budynków mieszkalnych.

Wartość dofinansowania obliczana jest indywidualnie, zgodnie ze wskaźnikami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 listopada 2021 r. w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości i z Regulaminem Programu Bezzwrotnych Dofinansowań LPEC S.A. na rok 2023.

Poziom dofinansowania jest uzależniony jest m.in.: od rodzaju budynku (mieszkalny jednorodzinny, mieszkalny wielorodzinny), roku budowy, ogrzewanej powierzchni.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej LPEC S.A. w zakładce Obsługa Klienta.