W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Godzina dla Ziemi (30 marca)
15.03.201911:28

W ramach Godziny dla Ziemi WWF w sobotę (30 marca) o godz. 20:30 zostaną wyłączone światła w następujących lokalizacjach w Lublinie: Muzeum Lubelskie, Brama Trynitarska, Archikatedra i Budynki Urzędu Miasta Lublin.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast. Akcja odbywa się po raz jedenasty.

Na jedną godzinę ludzie gaszą światła w domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciąg czterech lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF wystartowała pod hasłem „Ty też niszczysz swój dom”, akcja pokazuje jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

W spocie kampanii aktor Marcin Dorociński zwraca uwagę na udział każdego z nas w procesie niszczenia planety. Skala dewastacji środowiska naturalnego w Polsce jest ogromna i wciąż postępuje, mimo że jego ochrona wpisana jest w konstytucyjny obowiązek przedstawicieli władz (art. 74 Konstytucji RP). Dlatego Fundacja WWF Polska, w ramach kampanii, przez cały marzec odwiedzać będzie prezydentów polskich miast i zachęcać do wypełnienia deklaracji #nieniszczedomu. Przedstawiciele władz publicznych będą podsumowywać podjęte na rzecz środowiska działania oraz mówić o planach na przyszłość, a także o swoich osobistych eko-postanowieniach. Pierwsze spotkanie odbyło się już 13 marca w Lublinie. Przedstawiciele Fundacji WWF Polska spotkali się z Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Miasta Lublina.