W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: ul. Osmolicka

Informacje drogowe: ul. Osmolicka
08.10.2021

Od poniedziałku (11 października) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Osmolickiej.

Zmiany w ruchu mają związek z budową chodnika na ul. Osmolickiej,  na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową relacji Prawiedniki-Mętów, w kierunku Lublina. Po lewej stronie jezdni ul. Osmolickiej powstanie nowy chodnik o długości około 425 m oraz od 1,5 do 2 m szerokości. Nowy ciąg pieszy zostanie połączony z istniejącym chodnikiem przy skrzyżowaniu ul. Osmolickiej z drogę powiatową relacji Prawiedniki-Mętów oraz z chodnikiem zlokalizowanym przy przystanku komunikacji miejskiej, w pobliżu sklepu sieci Stokrotka. Zadanie zakłada również powstanie nowego przejścia dla pieszych o szerokości 4 m. Powstanie ono na ul. Osmolickiej za skrzyżowaniem. Po zakończonych pracach drogowych wykonawca odtworzy trawnik oraz wykona oznakowanie pionowe i poziome.

Na czas prowadzonych prac, organizacja ruchu zakłada zawężenie lewej części jezdni ul. Osmolickiej w kierunku centrum miasta i sterowanie ruchu za pomocą sygnalizacji świetlnej. Jedynie w okolicy skrzyżowania z drogą powiatową relacji Prawiedniki-Mętów, gdzie drogowcy zbudują przejście dla pieszych, ruch będzie sterowany ręcznie.

Utrudnienia potrwają do 27 października.

Koszt realizacji prac to około 193 tys. zł. Zadanie drogowe jest realizowane przy współudziale finansowym Gminy Głusk. Nowo budowany chodnik połączy istniejący ciąg pieszy, w sąsiedniej gminie zlokalizowany przy drodze powiatowej, z przystankami komunikacji miejskiej w Lublinie.