W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Informacje drogowe: utrudnienia na Al. Racławickich

15.05.2020

Od poniedziałku (18 maja) rozpocznie się demontaż sieci trolejbusowej w ciągu Al. Racławickich, od strony ronda Honorowych Krwiodawców w stronę ul. Lipowej. Wykonawca deklaruje prowadzenie prac głównie w godzinach nocnych (noc 18/19 maja) z zawężeniem jezdni w rejonie prowadzonych robót.

Od 20 maja (środa) wykonawca rozpocznie prace na odcinku Al. Racławickich od ul. Poniatowskiego do ul. Łopacińskiego związane z frezowaniem nawierzchni jezdni i przebudową infrastruktury podziemnej w tym kanału deszczowego. W tym miejscu nastąpi zawężenie połowy jezdni od strony Ogrodu Saskiego oraz utrzymanie ruchu dwukierunkowego na drugiej połowie jezdni (po jednym pasie w każdym kierunku). Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z Al. Racławickich w ul. Długosza. Przejście dla pieszych przez Al. Racławickie przy Zespole Szkół Budowlanych zostanie wygrodzone, funkcjonuje tylko przejście przy ul. Długosza od strony Ogrodu Saskiego.

Przystanek komunikacji miejskiej (przy szkole) zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Łopacińskiego na wysokości KUL w świetle jezdni. Linia nr 12 zostanie skierowana na objazd w uzgodnieniu z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie.