W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF IX Rodzinny Rajd Rowerowy

15.05.2019

W najbliższą niedzielę (19 maja) odbędzie się kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Na początku wszyscy uczestnicy rajdu przejadą z pl. Łokietka nad Zalew Zemborzycki. Wyruszą ok. godz. 12 i będą poruszali się ulicami: Krakowskie Przedmieście (na deptaku rowery będą prowadzone), Lipową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Janowską. Cały rajd zajmie ok. 2 godziny.

Nad Zalewem uczestnicy rozdzielą się na 3 trasy:

Trasa I żółta (dystans 8,61 km, w godz. 12.30-13.00)

Zjedzie al. Bryńskiego, przez tamę na Zalewie Zemborzyckim do Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Trasa II czerwona (dystans 19,03 km, w godz.12.30 – 14.00)

Pojedzie dalej ulicami : Krężnicką, Cienistą, Osmolicką i wjedzie na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków

Trasa III niebieska (dystans 29,04 km, w godz.12.30 – 14.00)

Pojedzie ulicami : Krężnicką, Cienistą, następnie w drogę leśną przez skrzyżowanie ul. Cienistej i ul. Osmolickiej, następnie z drogi leśnej wjazd na drogę publiczną przez odcinek przecinający drogę Mętów – Prawiedniki, po czym w kierunku południowym na wprost obok firmy Rurgaz, przejazd drogami publicznymi w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd z drogi publicznej na dukt leśny, przejazd duktami leśnymi, ponowny wjazd z duktów leśnych na drogę publiczną w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd na drogi leśnej i po przejechaniu dróg leśnych nastąpi przecięcie drogi publicznej na ul. Osmolickiej na wysokości parkingu MOSIR Słoneczny Wrotków, wjazd na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Przejazd będzie odbywał się w formie kolumny rowerzystów, jednym pasem ruchu, w asyście policji. Na trasie przejazdu w miejscu skrzyżowań policja wstrzyma ruch na czas niezbędny dla przejazdu kolumny.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.