W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ochody 82. rocznicy obrony Lublina

Ochody 82. rocznicy obrony Lublina
13.09.202114:16

W najbliższy czwartek (16 września br.) będziemy obchodzić  82. rocznicę obrony Lublina. 16 września to również święto Zespołu Szkół Elektronicznych, w którego skład wchodzi Technikum Elektroniczne noszące zaszczytne imię Obrońców Lublina 1939 roku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. Zachowując dotychczasową formę uroczystości, ze względu na sytuację epidemiczną i obowiązujące przepisy sanitarne, musimy  ograniczyć jej zakres.

Główna uroczystość odbędzie się 16 września (czwartek) o godz. 11.00 pod pomnikiem Obrońców Lublina 1939 r. przy ul. T. Zana, gdzie złożymy hołd poległym w obronie naszego miasta, złożymy kwiaty i zapalimy znicze.

Msza Św. w intencji poległych i żyjących Obrońców Lublina odprawiona zostanie w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny i św. Franciszka z Asyżu przy al. Kraśnickiej (Poczekajka) 16 września o godz. 18.00.