W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Odbiór dodatku osłonowego
07.12.202209:56

Mieszkańcom, którym pozytywnie rozpatrzono wnioski, przypominamy o odbiorze dodatku osłonowego. Termin ich składanie upłynął 31 października, najlepiej formalności zakończyć jeszcze w grudniu. Obecnie pozostało około 500 nieodebranych wypłat.

Beneficjenci dodatku osłonowego, którzy nie wskazali we wniosku numeru konta bankowego i nie odebrali przyznanego świadczenia, po odbiór dodatku powinni zgłaszać się z dowodem osobistym do najbliższej placówki banku PEKAO SA.

Dodatek osłonowy to przyznana ustawowo forma wsparcia, będąca odpowiedzią na problemy niektórych gospodarstw domowych związane ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług, zwłaszcza cen energii elektrycznej i paliw. Do końca października wpłynęło 26 946 wniosków o wypłatę dodatku osłonowego. Pozytywnie rozpatrzono 24 344 na kwotę blisko 13,6 mln zł.