W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych 2022-2023

Rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych 2022-2023
12.10.202214:23

Sieć Obywatelska Watchdog Polska rozpoczęła rekrutację do Szkoły Inicjatyw Strażniczych 2022-2023. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców wsi i miast, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zadają im pytania, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzecz zmiany w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają.

Szkoła Inicjatyw Strażniczych oferuje:

  • 10 webinariów i 3 szkolenia stacjonarne z zakresu praw człowieka, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców;
  • kontakt z osobami z całej Polski, które prowadzą podobne działania;
  • wsparcie merytoryczne i prawne w prowadzonych działaniach (również po zakończeniu szkoły);
  • pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.

W szkoleniach może wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, jeśli tylko aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych.

Więcej o kursie pod adresem: siecobywatelska.pl/sis

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada.

Szkoła Inicjatyw Strażniczych organizowana jest w ramach projektu “Szkoła Inicjatyw Strażniczych – 2 regiony”, finansowanego z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.