W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rosnące ryzyko wystąpienia ptasiej grypy

Rosnące ryzyko wystąpienia ptasiej grypy
03.11.202210:05

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lublinie przypomina o obowiązujących środkach bioasekuracji w związku z ponownie rosnącym ryzykiem wystąpienia ptasiej grypy oraz stwierdzeniem kolejnego w Polsce ogniska choroby.

W związku z powyższym poleca się zwiększenie zabezpieczeń przeciwepizootycznych ferm oraz zastosowanie wszelkich możliwych środków w celu zapobieżenia przenikania czynnika chorobotwórczego.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas wjazdu na fermy drobiu oraz stosować wzmożoną higienę związaną z obsługą drobiu.

W przypadku zaobserwowania w stadach drobiu zwiększonej śmiertelności, spadku pobierania paszy i wody, nagłego spadku nieśności, objawów nerwowych należy niezwłocznie powiadomić lekarza weterynarii lub podmiot świadczący usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej.

W załączeniu pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lublinie w sprawie ptasiej grypy.

Pliki do pobrania

  • PIW.pdf
    Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie ryzyka wystąpienia ptasiej grypy 613.06 KB