W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Symulacja z użyciem amunicji - 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej (10 maja)

10.05.2019

Na terenie Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4, w dniu 10 maja, między godz. 13:00 a 18:00 odbędzie się szkolenie - symulacja z użyciem amunicji prowadzoną przez 2. Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej w Lublinie z Uniwersytetem Medycznym. Prosimy zachować ostrożność!

Dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie informuje o organizacji we współdziałaniu z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie w dniu 10 maja 2019 r. szkolenia dla studentów i młodych lekarzy „MEDIQ”. W ramach tego przedsięwzięcia w godzinach pomiędzy 13.00 i 18.00 na terenie Centrum Symulacji Medycznej (ul. Chodźki 4 w Lublinie) planowane jest przeprowadzenie epizodu symulacji wysokiej wierności w warunkach rzeczywistych z użyciem środków pozoracji pola walki (ok 100 szt. amunicji 5,56 mm ślepej).

W czasie szkolenia zaplanowano epizod polegający na krótkotrwałej wymianie ognia z broni strzeleckiej. W związku z tym, że użycie środków pozoracji odbędzie się na zewnątrz budynków należy się liczyć z sytuacją krótkotrwałego wzrostu poziomu hałasu w bezpośrednim sąsiedztwie rejonu ćwiczeń.