W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bohaterowie siódmego tła i wynalazki historii równoległej. Robert Kuśmirowski w Wirydarzu

24.05.201918:40

Robert Kuśmirowski to artysta który potrafi podrobić wszystko, łącznie z nieistniejącą historią. Obiekty, rysunki, malarstwo wprowadzają nas do świata fikcji, lęków, rozkoszy, szalonych pomysłów i obłędu detali, które na każdej innej jego wystawie łatwo byłoby przegapić. 

Podobno dużo osób się dziwiło, że będziesz miał wystawę z okazji 20-lecia Galerii Wirydarz, a czy ciebie zdziwiła ta propozycja?
Oczywiście, że tak, ponieważ galeria ma swój określony program. Jednak Piotr Zieliński był tak uparty, że zapraszał mnie przez dziesięć lat. Na początku nie czułem, że to może być formuła dla mnie, ale z czasem pomyślałem, że można nią zagrać, wpisać się te obrazy zawieszone na ścianie, sięgnąć po podobność, a moja podobność polega na tym, że pokazuję prace z ostatnich dwudziestu lat i to takie, które nigdy wcześniej ze sobą nie współgrały.

Czytaj całość >>>

Sylwia Hejno
Kurier Lubelski
24.05.2019

Wydarzenia polecane