W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dobry sezon „Kaniorowców”

29.08.201606:20

Już za kilka dni rozpocznie się nowy sezon artystyczny 2016/2017. To dobra pora, aby dokonać podsumowania sezonu minionego w niektórych lubelskich instytucjach artystycznych. A owe podsumowania rozpocznijmy od Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, bowiem rzeczywiście solidnie sobie na to zapracował i zasłużył. 

W przypadku większości placówek i instytucji kultury takie podsumowanie można było zrobić znacznie wcześniej – już na początku lata, ale nie u „Kaniorowców”. U nich bowiem coś takiego jak przerwa wakacyjna właściwie nie istnieje. Od lat oficjalnym finałem sezonu są wprawdzie czerwcowe, trzydniowe koncerty „Lublin – Lublinowi”, ale w lipcu zespół organizuje jeszcze Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i oczywiście występuje w programie tego renomowanego festiwalu.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl

Andrzej Z. Kowalczyk
Kurier Lubelski
23 sierpnia 2016 r.
 

Wydarzenia polecane