W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Girl Power“na festiwalu All My City: Dziewczyny i sprej

16.12.201616:50

Jak to jest być kobietą w męskim świecie graffiti? Brain Damage Gallery zaprasza na podróż po piętnastu miastach świata. 

Praga, Moskwa, Amsterdam, Kabul.... We wszystkich tych miastach kobiety tworzą graffiti i zmagają się z przekonaniem, że to sztuka nie dla dziewczyn. Główną bohaterką filmu „Girl Power”, który zobaczymy w piątek jest Sany z Czech, także współreżyserka, która w 2008 roku zapragnęła pokazać zmiany, jakie zachodzą w świecie graffiti. Dokument, w którym poznajemy jej pasję, motywacje, a nawet niczego nieświadomą rodzinę zajął jej siedem lat. Graffiti ją zafascynowało gdy była nastolatką.

Nigdy go nie dzieliłam na chłopaków i dziewczyny, ale sama scena to robiła. Kiedyś chłopcy kradli mi farby i pisali na moich pracach „Wracaj do kuchni“, na szczęście w Czechach to już przeszłość - wyznaje Sany. 

Czytaj więcej: http://http://www.kurierlubelski.pl/kultura

Sylwia Hejno
Kurier Lubelski
16 grudnia 2016 r.

Powiązane:

Sylwia Hejno