W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jubileusz Krystyny Szydłowskiej w setnej „Czardaszce”

05.02.201722:04

Podwójnie szczególny charakter miał sobotni spektakl „Księżniczki czardasza” w lubelskim Teatrze Muzycznym. Było to bowiem setne przedstawienie tej jednej z najpopularniejszych operetek Emmericha Kálmána, a zarazem jubileusz 40-lecia pracy artystycznej znakomitej artystki Krystyny Szydłowskiej.

Nie było dziełem przypadku, że właśnie „Księżniczka czardasza” została wybrana na obchody tego jubileuszu. Krystyna Szydłowska nie tylko stworzyła w niej bardzo dobrą rolę księżnej Anhildy, ale także – w pewnym sensie – brała udział we wszystkich dotychczasowych spektaklach. Bowiem jeśli nawet nie było jej akurat w obsadzie, to była „reprezentowana” na scenie przez specjalny rekwizyt – zdjęcie przypominające bujną, artystyczną przeszłość księżnej. Można zatem rzec, iż „setka” popularnej „Czardaszki” była także jej „setką”. 

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/kultura

Andrzej Z. Kowalczyk
Kurier Lubelski
05.02.2017