W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Land Art Festiwal: Powrót do korzeni, powrót do domu

07.07.201617:15

Poznajcie sztukę, która zawarła pakt z naturą. Dwie wystawy fotograficzne w Centrum Spotkania Kultur to zachęta, aby odwiedzić tegoroczny Land Art Festiwal oraz dowód na to, że prace artystów tworzących sztukę ziemi na zdjęciach zyskują drugie życie.

„Sztuka ziemi” dokumentuje poprzednie edycje festiwalu i pokazuje np., jak na dokonaniach artystów piętno odcisnął czas. „Powrót” Roberta Pranagala jest autorskim spojrzeniem na festiwalowe prace. Cykl tych zdjęć powstał w technice gumy chromianowej, jednej z tych szlachetnych, która śmiało konkurować z malarstwem. W uproszczeniu polega ona na pokryciu papieru specjalną światłoczułą emulsją na bazie gumy arabskiej (jest ona uczulona dwuchromianem amonu albo potasu) i pigmentu.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl

Sylwia Hejno
Kurier Lubelski
3 lipca 2016 r.

Powiązane:

Sylwia Hejno

Wydarzenia polecane