W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Lekcje niegrzeczności". Teatr Andersena szykuje premierę i pomaga bezdomniakom

11.06.201822:29

„Lekcje niegrzeczności, czyli Łysol i Strusia” na podstawie książki Marcina Wichy w reżyserii Jacka Papisa uczą nieposłuszeństwa w słusznej sprawie. Premiera w najbliższą niedzielę. A przy okazji pracy nad spektaklem ekipa Teatru Andersena postanowiła zrobić coś dobrego dla zwierząt.

Książka jest przezabawna, moje dzieci ją wprost uwielbiają. Ale zawiera także bardzo ważne przesłanie. Jej bohaterką jest dziewczynka tak grzeczna, że nic dobrego jej z tego powodu nie przychodzi. Jest totalnie stłamszona, nielubiana przez rówieśników... Pojawia się pytanie, jakie dzieci chcemy wychować, czy chcemy, żeby zawsze i wszędzie były posłuszne, czy żeby potrafiły być asertywne. Mam nadzieję, że spektakl skłoni do refleksji także rodziców czy nauczycieli - nie ukrywa reżyser Jacek Papis. 


Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/kultura/a

Sylwia Hejno
Kurier Lubelski
08.06.2018