W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelskie NGO-sy. O pewnej fundacji, która chciała zmienić kawałek świata

20.01.201714:30

- Tak, jak Juliusz Cezar przekraczając Rubikon dał sygnał, że już nie wycofa się z marszu na Rzym, tak nazywając naszą grupą Teatrikon chcieliśmy pokazać, że nie cofniemy się przed pokonywaniem trudności w przygotowywaniu młodzieży do większej aktywności w różnych dziedzinach sztuki - mówi Dariusz Figura, prezes lubelskiej fundacji. 

Katarzyna Krzywicka jest dyrektorką centrum kultury w gminie Jabłonna. Swoją przygodę z Teatrikonem - wtedy jeszcze organizacją studencką - rozpoczynała właśnie w II LO. Była jedną z najmłodszych osób w grupie, które zakładały tę organizację. - Pomysłodawcą był Darek Figura, prezes fundacji. Początkowo spotykaliśmy się w mieszkaniach u znajomych, knajpach i barach. Chodziło nam głównie o przebywanie ze sobą, a był to także pretekst do wymyślania bardzo fajnych rzeczy. Mieliśmy w sobie chęć zmiany kawałka rzeczywistości - wspomina Krzywicka. 

Czytaj całość: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/

Gazeta Wyborcza Lublin
Tomasz Kowalewicz
20.01.2017