W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nowy dyrektor w CSK i zmiany w repertuarze. Na początek koncert Jana Pietrzaka

03.04.201908:53

Kolejne ruchy kadrowe w lubelskim Centrum Spotkania Kultur: ze stanowiskiem pożegna się najprawdopodobniej zastępczyni dyrektora ds. artystycznych. Nowy dyrektor ze wskazania PiS podjął już pierwsze decyzje dotyczące repertuaru - chodzi o koncert „barda PiS” Jana Pietrzaka. 

Z początkiem marca z CSK z pracy odszedł Piotr Franaszek, który szefem największej instytucji kulturalnej w regionie został w 2014 roku, jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem. Jego rezygnacja nie była niespodzianką. Już pod koniec ubiegłego roku nowy zarząd województwa z Prawa i Sprawiedliwości wszczął wobec związanego z Platformą Obywatelską dyrektora procedurę odwoławczą i można się było tylko domyślać, że chodziło o kwestie polityczne.

Czytaj całość >>>

Tomasz Maciuszczak
Dziennik Wschodni
03.04.2019