W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Teatr Muzyczny: Udał się ten „Bal w Savoyu”

16.05.201623:15

Na sobotnią premierę „Balu w Savoyu” Paula Abrahama w lubelskim Teatrze Muzycznym oczekiwałem z dużą ciekawością, nie pozbawioną wszakże pewnego niepokoju. Ciekawość wynikała z tego, że bardzo lubię ów utwór i uważam go za ważny w historii teatru muzycznego, bo właśnie w nim klasyczna operetka spotyka się ze współczesnym musicalem.

Niepokój zaś brał się stąd, że doskonale pamiętam i wysoko cenię jego poprzednią lubelską inscenizację z roku 1989 i obawiałem się trochę, że może mi się ona nieco „nakładać” na tę nową realizację.Obawy te jednak okazały się płonne. Nie „wykasowałem” oczywiście z pamięci wcześniejszego „Balu w Savoyu”, ale chęć porównywania – jeśli nawet się pojawiała – to na krótko i z pewnością nie wpływała na odbiór nowego spektaklu.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl

Andrzej Z. Kowalczyk
Kurier Lubelski
15 maja 2016 r.