W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aplikacja edukacyjna "Wirtualna Wędrówka Wirtuozów"

Aplikacja edukacyjna "Wirtualna Wędrówka Wirtuozów"
05.10.202016:24

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie informuje, że już dostępna jest  multimedialna aplikacja edukacyjna "Wirtualna Wędrówka Wirtuozów".

Aplikacja jest efektem kilkumiesięcznych  prac nad aplikacją powstał  dzięki finansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

"Wirtualna Wędrówka Wirtuozów" to multimedialna aplikacja edukacyjna w formie wielofunkcyjnej gry, dedykowana dzieciom i młodzieży, ale też rodzicom i nauczycielom wspomagającym rozwój swoich podopiecznych. Projekt realizowany jest od 1 czerwca do 30 października 2020 w przestrzeni online, z efektem trwałym w postaci dalszego istnienia i obsługi aplikacji do 30 kwietnia 2021. Lokalnym motywem działania jest muzyczne zaplecze siedziby Filii nr 29 MBP, usytuowanej w dzielnicy Czechów, na którą składa się osiem osiedli, których nazwy ulic nawiązują do twórczości wybitnych polskich muzyków i kompozytorów (Moniuszki, Lipińskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego i Nowowiejskiego). Gra jest oparta o ilustrowaną mapę, po której gracze będą mogli się wirtualnie przemieszczać napotykając na swojej drodze multimedialne trofea, wzbogacając wiedzę oraz słuchając utworów muzycznych . Strategicznym celem projektu jest ukazanie biblioteki jako miejsca nowoczesnego, wzmacniającego kompetencje cyfrowe.

Aplikacja została przygotowana do użytku na trzy rodzaje urządzeń:

Komputer PC

W tym przypadku wersja jest dostępna w trzech trybach:

  1. standardowy (z dodatkową możliwością użycia wbudowanego w komputer syntezatora mowy po kliknięciu w tekst, co ułatwia korzystanie z aplikacji i zdobywanie wiedzy młodszym dzieciom);
  2. dla osób z dysfunkcją wzroku (aplikacja korzysta z wbudowanego syntezatora mowy)
  3. dla osób z dysfunkcją słuchu;

Smartfon i tablet z systemem Android

Ta wersja jest dostępna w dwóch trybach:

  1. standardowy
  2. dla osób z dysfunkcją słuchu

Aplikacja powstała dzięki finansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci". Warto wspomnieć. że o oprawę muzyczną projektu zadbali wykonawcy ze Stowarzyszenia Polskich Arystów Muzyków oddział Lubelski, a opracowanie merytoryczne zapewniła dr Kinga Krzymowska-Szacoń z Instytutu Muzykologii KUL.

Aplikacja jest dostępna do pobrania:

  • wersja na komputer - na stronie MBP
  • wersja na tablet i smartfon - Sklep Play

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane