W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bolesław Stelmach – „Teatr w budowie. Dziennik podróży” (wyd. II)

Bolesław Stelmach – „Teatr w budowie. Dziennik podróży” (wyd. II)
26.02.201821:19

Bolesław Stelmach – „Teatr w budowie. Dziennik podróży” (wyd. II)

Dziennik Podróży Bolesława Stelmacha to zapis procesu tworzenia Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, budynku o niezwykłej historii, w którym od 2016 roku działa nowa, jedna z największych w Polsce, instytucja kultury. Książka zaprojektowana przez kolektyw kilku.com została nagrodzona w plebiscycie 50 Books | 50 Covers 2016 oraz Nagrodą American Institute of Graphic Arts (aiga) i portal Design Observer. Teraz można nabyć ją w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, również wysyłkowo.

Książka "Dziennik Podróży" to wehikuł pozwalający czytelnikowi towarzyszyć Bolesławowi Stelmachowi w procesie tworzenia jego dzieła, czyli Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ta niezwykła publikacja urzeknie zarówno miłośników designu, jak i dobrej lektury - mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Autorem jest architekt dr hab. Bolesław Stelmach. Za redakcję odpowiadała Agnieszka Wiśniewska (Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN). Marcin Moszyński fotograf jest współautorem zdjęć zamieszczonych w książce. Idalia Smyczyńska i Robert Zając (kilku.com) odpowiadali za projekt i opracowanie graficzne oraz skład książki.

Bolesław Stelmach, „Teatr w budowie. Dziennik podróży”
[Theatre Under Construction: Travelogue]
red. Agnieszka Wiśniewska, tłum. Marek Kazmierski, Bartosz Wójcik

Wydawcy:
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
ISBN 978-83-65028-22-8
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
ISBN 978-83-61064-98-5
Mecenas wydania: Budimex SA

Książka (wydanie drugie poprawione) jest do nabycia w cenie 89 PLN w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, 20-029 Lublin. W celu zakupu wysyłkowego, prosimy o kontakt mailowy: 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane