W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dobrosąsiedzki dialog międzypokoleniowy

Dobrosąsiedzki dialog międzypokoleniowy
27.01.202122:00

Projekt „Dobrosąsiedzki dialog międzypokoleniowy” Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja ma na celu przygotowanie uczestników do działalności wolontariackiej w przyszłości oraz integrację międzypokoleniową.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z organizacją z Ukrainy – Centrum Rzecznictwa Społecznego (Centr Hromadskoi Advokatury). Wezmą w nim udział seniorzy oraz młodzież z Polski (Lublin) i zachodniej Ukrainy. Uczestnicy (łącznie 100 osób, po 50 osób w latach 2021 i 2022) zostaną przeszkoleni z zakresu edukacji obywatelskiej i animacji kulturalnej, następnie przeprowadzą inicjatywy społeczne kierowane do społeczności lokalnych w swoich krajach.

Organizatorzy planują zorganizować także wymiany międzynarodowe i międzypokoleniowe, w trakcie których uczestnicy zintegrują się ze sobą, poznają swoje kultury oraz przygotują wspólne inicjatywy społeczne. Na zakończenie projektu zorganizowana zostanie konferencja podsumowująca projekt, dzięki której upowszechnimy rezultaty osiągnięte w trakcie jego realizacji.