W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga edycja warsztatów krótkich filmów dokumentalnych

Druga edycja warsztatów krótkich filmów dokumentalnych
16.09.201820:34

Po raz drugi mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny mogą wziąć udział w warsztatach filmów dokumentalnych. Jak pokazuje pierwsza edycja, by stworzyć ciekawy film na YouTube potrzeba niewiele - pomysł i chęć do nauki. Przydadzą się też telefon lub aparat cyfrowy i komputer.

Mikrohistorie - trzydniowe warsztaty krótkich filmów dokumentalnych. Edycja II
Miejsce: Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN”, ul. Grodzka 21, Lublin
Termin: 27-28 września i 1 października 2018 r.
Zapisy pod poniższym linkiem potrwają do 20 września: https://goo.gl/forms/AiX2ga1To6MsyG573
Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 16 - 23 lat z Lublina i Lubelszczyzny. Praca na własnym sprzęcie (smartfon, laptop, ew. aparat cyfrowy).
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Każdy z nas ma taką historię: opowiedzieli nam ją rodzice, dziadkowie, stryj czy ciotka. To była niezła historia, która nadawała się na film o tym, jak nasi przodkowie radzili sobie z życiem. Czemu by jej nie opowiedzieć światu? Warsztaty tworzenia krótkich film ó w dokumentalnych organizowane przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” dają taką możliwość.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Opowieści z Bramy: Wolność” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”. Mają za zadanie ułatwić popularyzację dorobku kulturalnego wśród młodzieży i otworzyć tę grupę szerzej na zainteresowanie historią rodzinną i regionalną.

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu filmowania, montażu i postprodukcji, tworzenia scenariuszy, pozyskiwania materiałów (historii mówionych, zdjęć i archiwaliów), promocji filmów w internecie. Filmy do publikacji online (Facebook, YouTube) tworzone będą przy wykorzystaniu prostych środków: smartfonów, aparatów cyfrowych, darmowych programów, które są dostępne dla większości początkujących twórców.

Warsztaty będą przeprowadzone przez pracowników Bramy Grodzkiej oraz Domu Słów, którzy podzielą się swoją wiedzą praktyczną z uczestnikami.

Projekt “Opowieści z Bramy: Wolność” zakłada przygotowanie wspólnie z lokalną społecznością krótkich film ó w dokumentalnych dotyczących ostatnich stu lat historii Lublina i Lubelszczyzny, skupiając się na tematyce wolności oraz mikrohistoriach: opowieściach rodzinnych i osobistych. Pokazuje wspólną, polską historię i regionalną kulturę jako zbiór historii prywatnych. Filmy powstałe w ramach projektu zostaną udostępnione w portalach społecznościowych oraz na stronach Ośrodka. Ważną częścią projektu są także warsztaty tworzenia krótkich film ó w dokumentalnych.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.
Projekt objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka.
Patronat medialny: TVP Kultura, TVP3 Lublin, Akademickie Radio Centrum, Polskie Radio Lublin, Radio Freee, „Dziennik Wschodni”, „Gazeta Wyborcza Lublin”, „Gość Niedzielny” w Lublinie, „Kurier Lubelski”,„Lajf - magazyn lubelski”.
Organizator: Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej