W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”

Finał Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”
11.11.202021:06

Za nami 34. edycja Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 6–7 listopada, po raz pierwszy w przestrzeni internetowej poprzez transmisję na żywo z Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.

Na scenie zagrały zespoły takie jak Grzane Wino, U Studni, Piotr Bakal, Pod Strzechą oraz Mikroklimat. Ich występy cieszyły się dużym zainteresowaniem – obejrzało je łącznie 2,5 tysiąca internautów.

Ważnym punktem programu był Konkurs Finałowy. Jury 34. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 2020 w składzie: Piotr Bakal – autor, kompozytor, bard, organizator festiwali, Bogdan Bracha – muzyk i animator kultury, Dariusz Głębowicz – muzyk, członek legendarnego zespołu Wątli Kołodzieje, Anna Mikłasz – przedstawicielka organizatorów Festiwalu Bakcynalia oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich – Lublin, Jerzy Krużel – przewodniczący Jury – dziennikarz radiowy, autor Magazynu Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT Polskiego Radia Rzeszów, po wysłuchaniu 12 uczestników konkursu, biorąc pod uwagę charakter i założenia imprezy, przyznało następujące miejsca i nagrody:

  • I miejsce – zespół „Kapela spod Rubani” z Korczyny (nagroda 2000 zł). Nagrodę ufundowało Miasto Lublin.
  • II miejsce – Marta Kania z zespołem, z Wrocławia (nagroda 1000 zł). Nagrodę ufundowało Miasto Lublin.
  • III miejsce – ex aequo zespół „Nie do Pary” z Łodzi-Katowic-Złocieńca-Warszawy (nagroda 750 zł) oraz zespół „Żywioły Art” z Ciechanowa (nagroda 750 zł). Nagrody ufundowało Województwo Lubelskie.

Nagrodę publiczności ufundowaną przez Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w wysokości 1500 zł otrzymał .jasiu.

Jury postanowiło wyróżnić również innych uczestników konkursu: .jasiu z Trzcianki, Karolinę Grubę z Lublina, Katarzynę Dąbrowską i Mirosława Stępnia z Iławy i Olsztyna, Romana Tkaczyka z Mikołajek, WOWĘ z Kalisza oraz zespół „Muzykuny” z Grodziska Mazowieckiego.