W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert online Gruszecki Trio – „Something about”

Koncert online Gruszecki Trio – „Something about”
09.02.202117:35

CSK zaprasza na bezpłatny koncert online Gruszecki Trio – „Something about”.

„Something About” to nowy projekt trębacza Patrycjusza Gruszeckiego, który do autorskiego pomysłu przekonał wprawnych jazzmanów: weterana jazzowej perkusji Zbigniewa Lewandowskiego oraz jednego z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda - Kajetana Galasa.

Zespół, w skład którego wchodzą wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej zrealizował subtelnie i z gracją zamysł kompozytorski trębacza, niewiele gubiąc z własnej, kreatywnej impresyjności.

W ramach koncertu nagranego w Klubie Muzycznym CSK usłyszymy kompozycję z tej ważnej płyty nie tylko w dyskografii muzyków, ale także w polskim jazzie. To także album łączący symboliczne dwie, jazzowe epoki: młodego trębacza i jego muzykę, weterana jazzu i jego poszanowanie dla tradycji bopu oraz „korzenne brzmienie hammondzisty”.

Wystąpili:

  • Patrycjusz Gruszecki - trąbka, flugelhorn
  • Kajetan Galas - organy Hammonda
  • Zbigniew Lewandowski - perkusja

Koncert online

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane