W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie”

„Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie”
05.10.201820:01

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl spotkań w ramach projektu „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” w terminie od 13 lipca do 5 listopada 2018 roku w Filii nr 38 MBP, ul. Relaksowa 25. 

Projekt „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” został dofinansowany przez przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa” . Wydarzenia związane z projektem będą realizowane w Filii nr 38 MBP w terminie od 13 lipca do 5 listopada 2018 roku.

Projekt „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” zawiera cykl warsztatów połączonych z prelekcjami oraz wystawą historyczną. Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Projekt przewiduje przeprowadzenie trzech cykli warsztatów, dedykowanych młodzieży i angażujących starsze pokolenia. Podczas zajęć poruszane będą tematy związane z I wojną światową i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Obok warsztatów uruchomiony zostanie punkt Laboratorium Wspomnień. Będzie to stanowisko multimedialne umożliwiające digitalizację i cyfryzację rodzinnych materiałów archiwalnych, spośród których najciekawsze zostaną umieszczone w bibliotece na tzw. „Tablicy Historii”. Całości towarzyszyć będzie wystawa historyczna przygotowana przez Archiwum Państwowe w Lublinie.

Głównym celem projektu jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy i pielęgnowania pamięci o historii Polski i losach jej bohaterów, a także o historii własnej rodziny.