W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kurs na przewodnika po Muzeum dla studentów

Kurs na przewodnika po Muzeum dla studentów
03.01.201810:29

Po raz kolejny Państwowe Muzeum na Majdanku organizuje kurs na przewodnika skierowany do studentów. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15 stycznia.

Zainteresowani powinni interesować się historią XX wieku, w szczególności dziejami niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Mile widziana będą znajomość języków obcych oraz umiejętność publicznego wypowiadania się i predyspozycje do pracy pedagogicznej z młodzieżą.

Kurs to świetna okazja do zdobycia doświadczenia i kontaktu z ludźmi z całego świata, a także perspektywa ciekawej pracy – mówi Anna Wójtowicz, koordynatorka szkolenia.

Zakwalifikowane kandydatki i kandydaci wezmą udział w szkoleniu, które odbędzie się w marcu 2018 roku. W programie znajdą się m.in. zajęcia na temat historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania. Po zakończeniu szkolenia odbędą się egzaminy teoretyczny i praktyczny z oprowadzania po terenie i wystawach Państwowego Muzeum na Majdanku. Wszyscy, którzy zakończą egzamin z pozytywnym wynikiem, uzyskają uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych po Muzeum na podstawie umowy-zlecenia.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej